Kiliana Mbappe » Kiliana Mbappe obecne zespoły » Kylian Mbappe strzelił hat-tricka, gdy PSG sześciokrotnie uderzyło w Montpellier

Kylian Mbappe strzelił hat-tricka, gdy PSG sześciokrotnie uderzyło w Montpellier

Kiliana Mbappe obecne zespoły
18.03.2024
Dodaj do ulubionych
Obraz:
Niepowstrzymany Kylian Mbappe strzelił hat-tricka, gdy Paris Saint-Germain pokonało w niedzielę Montpellier 6:2, co pozwoliło drużynie na otwarcie ogromnej 12-punktowej przewagi na szczycie Ligue 1. Vitinha wyprowadził PSG na prowadzenie. Stade de la Mosson i Mbappe podwoiły prowadzenie w połowie pierwszej połowy, dopiero po główce Arnauda Norda i rzucie karnym Tejiego Savaniera, które wyrównało Montpellier w przerwie. Jednak wspaniały gol Mbappe przywrócił PSG prowadzenie wkrótce po przerwie, a Li Kang podwyższył na 4:2, zanim kapitan Francji skompletował hat-tricka.Nuno Mendes przypieczętował zwycięstwo w końcówce meczu, gdy podopieczni Luisa Enrique zakończyli serię trzech remisów z rzędu w Ligue 1 i przedłużyli swoją passę meczów bez porażki w kraju, która trwała aż do września.

Niedzielny remis 1:1 pomiędzy najbliższymi rywalami Brestem i Lille oznacza, że Paryżanie mają 12 punktów przewagi na szczycie Ligue 1 na zaledwie osiem meczów przed końcem i dziesiąty tytuł mistrza w ciągu 12 sezonów jest nieuchronny.

Mbappe rozegrał pełne 90 minut w meczu Ligue 1 po raz pierwszy od czasu, gdy ogłosił zamiar opuszczenia klubu pod koniec sezonu, kiedy w połowie lutego wygasał jego kontrakt.

Jego hat-trick, trzeci w sezonie, dał mu 24 gole w Ligue 1 w tym sezonie i 38 we wszystkich rozgrywkach.

W 14. minucie pomocnik reprezentacji Portugalii Vitinha przyjął podanie Mbappe 25 metrów od bramki i niskim strzałem w prawy dolny róg otworzył wynik.

Następnie Mbappe po kontrataku podwyższył na 2:0, karmiąc Randala Kolo Muaniego, a następnie pobiegł sprintem, by z ostrego kąta odzyskać piłkę w dalszy róg.

Montpellier wycofał się, gdy Danilo Pereira mógł jedynie asystować po dośrodkowaniu z lewej strony, a przyjaciel Mbappe, Nordin, młodzieżowiec francuskiej narodowej akademii młodzieżowej Clairefontaine, trafił w tylny słupek.

Gospodarze wywalczyli rzut karny już po pierwszej połowie, kiedy Tanguy Coulibaly odbił się na krótkim dośrodkowaniu Pereiry, po czym został wyrzucony przez bramkarza PSG Gianluigiego Donnarummę.

Teji Savanier uderzył z rzutu karnego, ale PSG objęło prowadzenie pięć minut po wznowieniu gry, gdy Mbappe wykończył fenomenalnym uderzeniem z dystansu, pod poprzeczką.

Południowokoreańska gwiazda Lee w 53. minucie podwyższył na 4:2, grając na 1:2 z Kolo Muanim i oddając strzał lewą nogą z krawędzi pola karnego.

Mbappe strzelił hat-tricka prawą nogą po tym, jak złapał piłkę nad głową, zanim Montpellier unieważnił drugi rzut karny po analizie VAR.